Description


| Code: | EC00269 |
| Name: | Sterling Silver Tree Of Life Hypoallergenic Necklace |
| Length: | 38cm - 41cm - 44cm (adjustable) |
| Weight: | 4.25g (1.48g chain) (2.77g pendant) |
| Chain size: | 0.1cm |
| Pendant size: | 2.4cm x 1.8cm |
| Colour: | Silver |
| Gender: | Female |
| Material: | 925 Sterling silver, zircon |
| Shape: | Round |
| Clasp type: | Lobster claw |
| Setting type: | Surface prong |
| Chain type: | Cable link |
| Item type: | Necklaces |







